Netflix jest genialną platformą VOD z dużą bazą filmów i seriali – w tym pokaźną liczbą własnych produkcji. Czy czegoś jeszcze brakuje tej filmowej platformie? Jak się okazuje najprawdopodobniej na tej platformie pojawią się jeszcze inne dzieła – gry komputerowe.

Platforma Netflix ogłosiła, że rozpoczęła współpracę ze studiem Telltale Games, w wyniku której powstaną interaktywne gry wideo. Gry tematycznie będą nawiązywały do produkcji Netflixa, a pierwszą wyprodukowaną produkcją według pierwszych informacji ma być gra oparta na genialnym serialu Stranger Things.

Nie są znane szczegóły tej produkcji, jednak fani Stranger Things na pewno nie będą mogli się doczekać tej produkcji, która w mojej opinii bardzo nadaje się do adaptacji growej.

Niektórzy uważają, że obecnie gry komputerowe to nie tylko element rozrywkowy, ale niektóre pozycje nazywane są wprost interaktywnymi filmami. I nie jest to dziwne – istnieją gry, której główną osią zabawy jest fabuła, a sposób prezentacji akcji oraz wykonanie są na podobnym poziomie jak w filmach. Myślę, że docelowo w produkcjach tworzonych dla Netflixa będziemy otrzymywali coś na taki wzór interaktywnych filmów – w komunikatach często jest podkreślane słowo interaktywność.

Stranger Things nie będzie natomiast pierwszą grą na Netflixie – Telltale Games ogłosił, że obecnie trwają prace nad grą Minecraft: Story Mode, która będzie dostępna na platformie Netflix w okolicach września tego roku.

A Wy co sądzicie o grach na podstawie seriali? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar