Próbujesz odblokować swojego iPhone’a ale nie reaguje ani na przycisk ani stuknięcie w ekran? Naciskasz przycisk włączenia – przytrzymujesz go aby włączyć i Twój iPhone nie uruchamia się ponownie?

Mnie również spotkał ten problem – budzę się rano, biorę zaspany telefon do ręki i próbuje odblokować – ale ekran jak był czarny tak nadal jest czarny. I co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować!

Wymuszenie zrestartowania

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wypróbować, to twarde ponowne uruchomienie – ponieważ w większości przypadków (jak i u mnie) problem polegał na tym, że iPhone się zawiesza i nie reaguje na żadne przyciski. Można to łatwo sprawdzić – wystarczy zadzwonić na swój numer telefonu z innego telefonu – jeśli słychać sygnał, a iPhone nic nie wyświetla i nie dzwoni – to właśnie ten przypadek, gdy jego oprogramowanie się zawiesiło i na nic nie reaguje. Jak w takim razie wymusisz ponowne uruchomienie telefonu? Przychodzi tutaj z pomocą informacja od Apple:

  • Na telefonie iPhone X, iPhone 8 lub iPhone 8 Plus: naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności. Szybko naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij przycisk boczny i przytrzymaj go, aż pojawi się logo firmy Apple.
  • Na telefonie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus: naciśnij przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo firmy Apple.
  • Na telefonie iPhone 6s lub wcześniejszym modelu, iPadzie lub iPodzie touch: naciśnij przycisk Początek oraz przycisk górny (lub boczny) i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo firmy Apple.

Po zastosowaniu powyższej kombinacji iPhone powinien ponownie się włączyć. Czy takie zachowanie Twojego smartfona wskazuje na jego uszkodzenie lub starość? Zdecydowanie nie! Czasami każde oprogramowanie może się zawiesić, zwłaszcza jeśli masz go dużo – tutaj na myśli mam różne aplikacje i gry, które mogą mieć na to wpływ.

Naładowanie smartfona

Jeśli pomimo powyższej próby Twój iPhone nie reaguje, to może oznaczać że jest kompletnie rozładowany. Podłącz go do ładowarki i poczekaj około godziny – do tego czasu na ekranie powinieneś zauważyć ekran ładowania. Jeśli był bardzo porządnie rozładowany, a dodatkowo były duże zmiany temperatury to iPhone może nie mieć na początku odpowiednio duże energii na to, aby wyświetlić informację o ładowaniu na ekranie.

Uszkodzenie mechaniczne lub oprogramowania

Wykonałeś powyższe kroki i nadal nie możesz uruchomić swojego iPhone’a? Niestety, ale najprawdopodobniej doszło do jego uszkodzenia.

Uszkodzone mogło zostać oprogramowanie (np. podczas nieudanej aktualizacji) lub mogło nastąpić w sposób mechaniczny. Jeśli to pierwsze, to możesz spróbować podłączyć się za pomocą kabla z iTunes i sprawdzić, czy możesz wgrać z jego poziomu nowy system (uwaga: możesz stracisz wszystkie dane, więc jeśli komputer wykrywa Twojego iPhone’a postaraj się zabezpieczyć swoje dane). W niektórych przypadkach pozwala to na odratowanie urządzenia.

W innych przypadkach należy oddać smartfona do specjalizowanego serwisu. Jeśli jest na gwarancji, wtedy najlepiej udać się do autoryzowanego punktu, jeśli jednak gwarancja się skończyła, wtedy można pokusić się o oddanie go nie autoryzowanego punktu, ale najlepiej z pozytywnymi opiniami.

Dodaj komentarz

avatar