Na polskim rynku usług telefonii komórkowej znajduje się czterech operatorów z własnymi infrastrukturami (Orange, T-Mobile, Plus GSM oraz Play) oraz wielu operatorów wirtualnych (MVNO) działających na infrastrukturze „wielkiej czwórki”. Klienci zazwyczaj wybierają ofertę usług mobilnych tych największych operatorów, ale dzisiaj pojawiła się nowa sieć, która może w tej kwestii bardzo namieszać.

Rebtel – bo to o nim mowa jest siecią komórkową działającą w oparciu o infrastrukturę Polkomtela (właściciela Plus GSM). Firma pochodzi z Szwecji i dotychczas oferowała aplikację mobilną, która pozwalała na tanie i bezpłatne połączenia głosowe między użytkownikami aplikacji. W dniu dzisiejszym jednak ten operator uruchomił swoją siec komórkową w Polsce – a dokładniej, na razie tylko dla mieszkańców Wrocławia (aby zostać klientem tej sieci, należy otrzymać zaproszenie od jednego z ambasadorów marki, istnieje również możliwość wypełnienia wniosku na ich stronie internetowej). Ten sposób pozyskiwania użytkowników to zaplanowane działanie marketingowe, które będzie rozszerzane na pozostałe wielkie miasta w Polsce, aż usługa będzie dostępna dla każdego.

Dlaczego jednak oferta tego operatora ma być rewolucyjna? Ponieważ w standardowym pakiecie (bez podpisywania umowy!) kompletnie za darmo mają być rozmowy i SMS’y w Polsce, a także 1 GB Internetu mobilnego w miesiącu! Dodatkowo użytkownicy Rebtel na całym świecie mogą rozmawiać ze sobą całkowicie bezpłatne. Operator Rebtel wyszedł z założenia, że darmowe rozmowy i SMS’y to w dzisiejszych czasach standard i będzie zarabiał tylko na dodatkowych pakietach Internetu – a jego ceny wyglądają następująco:

Liczb GB w pakiecie Koszt
1 GB 7,50 zł
5 GB 15,00 zł
20 GB 25,00 zł
50 GB 35,00 zł

W przypadku roamingu nie jest już tak dobrze – klienci będą musieli płacić za rozmowy, SMS’y oraz transmisję danych zgodnie z cennikiem.

Dla wielu osób podstawowy pakiet Internetu 1GB będzie w zupełności wystarczający – a to oznacza, że najprawdopodobniej nie będą musieli płacić w ogóle za usługi telekomunikacyjne u tego operatora. A Ci, którzy będą potrzebowali więcej Internetu to dopłacą według ich potrzeb.

I co Wy o tym sądzicie? Czy taki pakiet, który jest bezpłatny wystarczyłby Wam? Czekam na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

avatar