Kontrolery Sony PlayStation

Sony wprowadziło kolejną aktualizację dla konsoli PS5, która wnosi szereg ulepszeń dotyczących kontrolerów DualSense, funkcji Udostępniania Ekranu oraz możliwości regulacji jasności wskaźnika zasilania. Po raz pierwszy aktualizacja została udostępniona testerom w zeszłym miesiącu, a teraz jest dostępna globalnie dla wszystkich użytkowników PS5.

Sony poprawia jakość dźwięku

Jednym z kluczowych elementów tej aktualizacji jest poprawa jakości dźwięku i mikrofonu w kontrolerach DualSense i DualSense Edge. Dzięki aktualizacji firmware, użytkownicy mogą doświadczyć wyższej głośności dźwięków w grach i podczas czatu głosowego. Nowy model uczenia maszynowego zastosowany w mikrofonach skutecznie redukuje szumy tła, takie jak dźwięk naciskanych przycisków.

Nowe funkcje udostępniania ekranu

Dodatkowo, funkcja Udostępniania Ekranu na PS5 została wzbogacona o możliwość dodawania wskaźników i reakcji emoji. Umożliwia to znajomym podkreślanie kluczowych elementów na ekranie czy świętowanie osiągnięć w grze za pomocą emoji. Zarówno wskaźniki, jak i emoji mogą być wyłączone, jeśli użytkownik uzna je za zbyt rozpraszające. Nadchodząca aktualizacja aplikacji mobilnej PlayStation pozwoli również użytkownikom systemów iOS i Android na korzystanie z nowych funkcji interakcji z Udostępnianiem Ekranu.

Sony umożliwia zmianę jasności wskaźnika zasilania

Ostatnią znaczącą zmianą jest wprowadzenie opcji regulacji jasności wskaźnika zasilania na PS5. Użytkownicy mają teraz do wyboru trzy poziomy jasności: przygaszone, średnie i jasne (ustawienie domyślne), jednak całkowite wyłączenie wskaźnika zasilania nie jest możliwe.

Dodaj komentarz

avatar