Apple smartfon i słuchawki

Produktywność na pierwszym planie

Zapowiedziano, że nowy zestaw słuchawkowy AR/VR od Apple, Vision Pro, będzie wspierał szereg specjalnie przygotowanych aplikacji z pakietu Microsoft 365 od dnia premiery, która zaplanowana jest na 2 lutego. Wśród nich znajdą się Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i Loop. Firma Apple od początku podkreślała, że Vision Pro ma służyć przede wszystkim jako narzędzie poprawiające produktywność, więc integracja z oprogramowaniem Microsoftu ma na celu zwiększenie efektywności pracy użytkowników.

Innowacyjne funkcje w aplikacjach

Prezentowane aplikacje to nie tylko szybko dostosowane wersje programów znanych z iPadów. Zostały one wyposażone w szereg funkcji wykorzystujących unikalne możliwości zestawu słuchawkowego. Na przykład, PowerPoint oferuje specjalnie zaprojektowane środowisko wirtualne, umożliwiające użytkownikom ćwiczenie prezentacji przed wirtualną publicznością. Z kolei Excel pozwala na łatwe przenoszenie dokumentów do innych aplikacji dzięki gestom szczypania i przeciągania dostępnym w zestawie słuchawkowym.

Zwiększona koncentracja i interaktywność dzieki Apple

Aplikacja Microsoft Word będzie zawierać specjalny tryb koncentracji, który ma za zadanie eliminować wszelkie rozpraszacze, umożliwiając skupienie się na pracy, np. na dokończeniu powieści, którą planuje się napisać od lat. Teams wykorzysta funkcję personalizacji awatara w zestawie słuchawkowym, co pozwoli na uczestniczenie w spotkaniach roboczych w formie cyfrowego alter ego, wprowadzając elementy niepokojącej doliny. Podobną funkcjonalność oferować będzie również aplikacja Zoom na platformie Apple Vision Pro.

Asystent AI do zarządzania zadaniami

Dodatkowo, użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z usługi Copilot Microsoftu, napędzanej przez sztuczną inteligencję. Oznacza to możliwość wydawania poleceń głosowych asystentowi cyfrowemu, aby tworzył wstępne wersje dokumentów, podsumowywał teksty czy nawet tworzył prezentacje PowerPoint.

Dostępność aplikacji od pierwszego dnia

Wszystkie te aplikacje będą dostępne w App Store od momentu rozpakowania nowego urządzenia. Sporo dyskusji wywołała kwestia oprogramowania, które nie będzie dostępne w dniu premiery, jak Netflix czy YouTube, więc pozytywnym aspektem jest fakt, że wczesni użytkownicy nie będą ograniczeni wyłącznie do aplikacji sygnowanych przez Apple.

Dodaj komentarz

avatar