iPhone Apple w ręce

Ochrona skradzionego użądzenia

Ochrona skradzionego urządzenia wymaga od użytkowników podania uwierzytelniania biometrycznego, takiego jak Face ID lub Touch ID, wielokrotnie, aby uzyskać dostęp do poufnych ustawień i informacji, takich jak hasło Apple ID. Ta funkcja wykorzystuje nowy mechanizm o nazwie Opóźnienie bezpieczeństwa, który wymaga od użytkowników podania informacji biometrycznych dwukrotnie: raz na początku, a następnie ponownie po godzinie.

Nowa tapeta Unity Bloom

iOS 17.3 zawiera również nową tapetę Unity Bloom z okazji Miesiąca Afroamerykańskiej Historii i Kultury. Tapeta przedstawia zarys kwiatów, które wypełnią się kolorem po aktywacji wyświetlacza.

Wspólne listy odtwarzania

Wreszcie, iOS 17.3 wprowadza wspólne listy odtwarzania dla subskrybentów Apple Music. Użytkownicy mogą teraz zapraszać znajomych do swoich list odtwarzania, a każdy może dodawać, zmieniać kolejność i usuwać utwory. Do każdej ścieżki w wspólnej liście odtwarzania można również dodać reakcję emotikonem.

AirPlay, AppleCare i inne opcje

Oprócz tych nowych funkcji iOS 17.3 zawiera obsługę AirPlay w hotelach, informacje o AppleCare i gwarancji w Ustawieniach oraz optymalizacje wykrywania awarii dla modeli iPhone 14 i iPhone 15.

Aby pobrać iOS 17.3, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania i dotknij Zainstaluj teraz

Szczegółowe informacje o nowych funkcjach iOS 17.3:

Ochrona skradzionego urządzenia

Ta funkcja zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, utrudniając złodziejom dostęp do poufnych informacji na skradzionym urządzeniu. Gdy funkcja jest włączona, użytkownicy muszą podać swoje biometryczne uwierzytelnianie dwukrotnie, aby wykonać określone czynności, takie jak zmiana hasła Apple ID lub kodu blokady urządzenia.

Tapeta Unity Bloom

Ta nowa tapeta przedstawia zarys kwiatów, które wypełnią się kolorem po aktywacji wyświetlacza. Tapeta jest dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a.

Wspólne listy odtwarzania dla Apple Music

Ta funkcja umożliwia użytkownikom wspólne korzystanie z list odtwarzania z innymi osobami. Użytkownicy mogą zapraszać znajomych do swoich list odtwarzania, a każdy może dodawać, zmieniać kolejność i usuwać utwory. Do każdej ścieżki w wspólnej liście odtwarzania można również dodać reakcję emotikonem.

Inne ulepszenia

iOS 17.3 zawiera również następujące ulepszenia:

  • Obsługa AirPlay w hotelach umożliwia użytkownikom przesyłanie strumieniowo zawartości bezpośrednio do telewizora w ich pokoju w wybranych hotelach.
  • Informacje o AppleCare i gwarancji w Ustawieniach pokazują zakres ochrony dla wszystkich urządzeń zalogowanych za pomocą Apple ID użytkownika.
  • Optymalizacje wykrywania awarii dla modeli iPhone 14 i iPhone 15 pomagają zmniejszyć liczbę awarii systemu.

Dodaj komentarz

avatar