Twitter jest siecią społecznościową, która w Polsce zaskarbiła sobie spore grono oddanych użytkowników. Tej platformy używają zdecydowanie częściej osoby dorosłe, angażujące się w życie społeczne, dzielące się ciekawymi informacjami oraz komentującymi wydarzenia. Taka jest specyfika Twittera. Wiadomym jest również, że ilość osób obserwujących Twój profil na Twitterze jest wyznacznikiem tego jaką posiadasz na Twitterze popularność.

Nie jest również tajemnicą, że często do podbijania popularności używane są boty, które tworzą konta i automatycznie obserwują wskazane profile na Twitterze. Takie konta często były blokowane przez administrację Twittera, ale nie miało to wpływu na najważniejszą rzecz – mimo zablokowania konta nadal było ono liczone jako obserwujące dany profil. Była to dość dziwna polityka Twittera, ale w końcu coś w tym temacie się zmieniło – Twitter postanowił, że zablokowane konta nie będą wliczały się do kont obserwujących!

Co to właściwie oznacza? W tej chwili wchodząc na czyjś profil na Twitterze zobaczymy liczbę faktycznie aktywnych i obserwujących dane konto ludzi, już bez zablokowanych kont botów. Jest to zdecydowanie dobra decyzja – pomimo tego, że większość profili odczuła znaczny spadek ilości obserwujących (dla przykładu – obecny prezydent USA Donald Trump „stracił” w ten sposób ponad 100 tysięcy obserwujących, a poprzedni prezydent Barack Obama ma obecnie 4 razy mniej obserwujących niż przed zmianą!), to jednak w tej chwili boty powinny być zdecydowanie mniejszym zjawiskiem, choć nieuniknionym.

Twitter pracuje jeszcze nad dalszymi zmianami – docelowo również wszystkie interakcje takich kont nie będą uwzględnianie w statystykach. Gdyby okazało się, że z jakiś powodów i Wasze konto zostało zablokowane na Twitterze – bez stachu, wystarczy że zmienicie hasło a konto powinno być odblokowane.

My również posiadamy konto na Twitterze, choć obserwujących nie mamy jeszcze wielu. Chcesz nam pomóc? Zapraszamy – przejdź do Twittera i zaobserwuj nasze konto! Dostarczymy Ci w ten sposób nasze najnowsze wpisy na naszym blogu!

Dodaj komentarz

avatar