Samsung S21

Kiedy Twój Samsung Galaxy S21/21 Plus nie chce połączyć się z siecią Wi-Fi, istnieje lista potencjalnych rozwiązań, aby spróbować pozbyć się problemu. Innymi słowy, gdy taki problem występuje, to nie znaczy, że twój smartfon lub router jest wadliwy. Takie rzeczy się zdarzają, a w takich czasach, wszystko co musisz mieć to odrobina cierpliwości, a będziesz w stanie naprawić to w ciągu kilku minut. Zaczynajmy.

Jak naprawić Samsung Galaxy S21/21 Plus, który nie łączy się z siecią Wi-Fi?

Kiedy telefon nie łączy się z siecią Wi-Fi, nie musi to oznaczać, że będziesz potrzebował wieków, aby to naprawić lub że będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy. W większości przypadków wystarczy zrestartować telefon i router lub zapomnieć o sieci. Wymienimy najbardziej skuteczne wskazówki. Wszystkie z nich znajdują się poniżej.

Przełączanie trybu Wi-Fi i trybu samolotowego

Co musisz zrobić to otwarcie Szybkich ustawień, dotknij Wi-Fi, aby go wyłączyć, poczekaj na minutę i dotknij opcji ponownie, aby go włączyć. Jeśli nic się nie stanie, wróć do Szybkich ustawień, ale tym razem stuknij w Tryb samolotowy, aby go włączyć. Poczekaj minutę i wyłącz tę opcję.

Zrestartuj swojego smartfona

Następny krok jest również dość prosty. Wyłącz swój telefon i włącz go ponownie. Rzecz tak prosta jak ponowne uruchomienie jest często najbardziej skuteczną rzeczą, która może naprawić wiele problemów i błędów w ciągu kilku minut.

Zrestartuj router/modem

Odłącz modem/router od gniazdka, odczekaj kilka minut, podłącz go do gniazdka i włącz ponownie.

Zapomnij o sieci Wi-Fi

Zapomnienie sieci Wi-Fi, a następnie ponowne nawiązanie z nią połączenia może załatwić sprawę. Przejdź do Ustawienia > Połączenia > Wi-Fi. Znajdź sieć, o której mowa i stuknij w ikonę koła zębatego, a następnie stuknij w Zapomnij. Wróć do połączeń Wi-Fi, znajdź sieć, z którą chcesz się połączyć, stuknij ją, dodaj hasło, jeśli jest potrzebne, i stuknij Połącz.

Resetowanie ustawień sieciowych

Telefony z systemem Android mają opcję, która pozwala na zresetowanie ustawień sieciowych za pomocą jednego stuknięcia. Kiedy to zrobisz, wszystkie ustawienia związane z Bluetooth, danych mobilnych i Wi-Fi zostaną przywrócone do domyślnych ustawień fabrycznych. Innymi słowy, będziesz musiał dokonać pewnych korekt po tym, takich jak parowanie urządzeń Bluetooth, dodawanie haseł w razie potrzeby, itp. Aby zresetować ustawienia sieciowe, przejdź do Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieciowe. Na koniec, stuknij Resetuj ustawienia i potwierdź.

Tryb bezpieczny

Nieprawidłowo działająca aplikacja innej firmy może spowodować wiele problemów, a może masz jedną z takich aplikacji. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że tak jest, jest uruchomienie telefonu w trybie awaryjnym, gdzie wszystkie aplikacje innych firm nie działają. Możesz korzystać z telefonu z preinstalowanych aplikacji tylko i zobaczyć, czy Wi-Fi działa, czy nie. Jeśli tak, problem jest w jednej z aplikacji. Będziesz musiał odinstalować aplikacje innych firm jeden po drugim lub wykonać przywracanie danych fabrycznych.

Aby uruchomić telefon w trybie bezpiecznym, naciśnij i przytrzymaj przycisk wyłączenia zasilania, a gdy pojawi się opcja wyłączenia zasilania, naciśnij i przytrzymaj ją. Pojawi się tryb bezpieczny. Dotknij go. Zobacz jak zachowuje się telefon. Kiedy chcesz wrócić do normalnego trybu, zrestartuj telefon w zwykły sposób.

Reset danych fabrycznych

Przed wykonaniem resetu fabrycznego, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych, ponieważ ta opcja wymazuje wszystko. Gdy kopia zapasowa jest gotowa, możesz wykonać następujące kroki: przejdź do Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Reset > Przywracanie ustawień fabrycznych. Stuknij , aby potwierdzić. Skonfiguruj telefon jako nowe urządzenie.

Dodaj komentarz

avatar