Smartfon bez notcha i ekranem na cały przód? Poznajcie Vivo Nex!

0
2928

A dokładniej Vivo Nex S i Vivo Nex A, ponieważ producent tych smartfonów zaprezentował dwa modele, które wyróżniają się na rynku – nie posiadają notcha jak iPhone X oraz praktycznie cały przód smartfona to ekran. Pierwszą zajawkę widzieliśmy już na targach MWC, gdzie został zaprezentowany Vivo APEX – prototypowy smarton, który nigdy nie został wprowadzony do seryjnej produkcji. Wtedy jednak zapowiadał on, że firma Vivo posiada techniczne możliwości do produkowania smartfonów, które nie muszą posiadać notcha ani czytnika palców z na tylnej obudowie.

Modele Vivo Nex S i Vivo Nex A wizualnie się od siebie nie różnią, natomiast Vivo Nex A jest modelem bardziej budżetowym, choć cena nadal jest dość wysoka. Obydwa modele posiadają ekran 6,59 cala Super AMOLED o rozdzielczości 2316 x 1080 pikseli. Ekran zajmuje ponad 91% przodu urządzenia, co jest wynikiem naprawdę imponującym. Ramki wokół ekranu po bokach mają 1,71 mm a u góry 2,16 mm.

W Nex S znajdziemy ośmiordzeniowego Snapdragona 845 z Adreno 630, 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Te parametry są godne takiego flagowca, zwłaszcza w połączeniu z jego estetyką i wyglądem z przodu. Natomiast Nex A posiada również ośmiordzeniowego Snapdragona ale model 710 oraz Adreno 616, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Obydwa smartfony będą posiadały też podwójny główny aparat o rozdzielczościach 12 Mpix i 5 Mpix.

Ciekawostką jest rozwiązanie aparatu przedniego – ze względu na zajętość ekranu nie mógł być on usadowiony bezpośrednio na froncie, dlatego autorzy tych smartfonów postanowili na peryskopowy wysięgnik, który będzie wyciągał aparat w razie potrzeby. Sam aparat ma mieć 8 Mpix oraz przysłonę f/2.0.

Innym również ciekawym zagadnieniem jest wykorzystanie przewodzenia dźwięku przez ekran czy też skanowanie palca przez ekran. O dziwi te smartfony mają posiadać również analogowe wejścia słuchawkowe mini-jack – ta informacja na pewno ucieszy nie jednego wielbiciela muzyki.

Cena tych urządzeń jest dość duża, ale biorąc pod uwagę innowacje jakie dostarczają – wytłumaczalna. Vivo Nex S będzie dostępny od 4498  juanów za wersję 128 GB (ok. 2560 zł) do 4998 juanów za wersję 256 GB (ok. 2840 zł). Vivo Nex A natomiast będzie można zdobyć już za 3898 juanów, czyli odpowiednik naszych 2220 zł.

Kiedy ten smartfon będzie dostępny? Na razie zaplanowana jest premiera w Chinach na 23 czerwca – czyli już dość niedługo. Czy pojawi się w Europie, a jeśli tak to kiedy? Tego na razie nie wiadomo, ale zapewne już niedługo spotkamy go na aliexpress – i zapewne wielu ludzi go sprowadzi.

 

Dodaj komentarz

avatar