Około 10 lat temu pojawiła się pierwsza wersja pakietu Office, która zawierała wstążkę – inną koncepcję interfejsu oprogramowania i poruszania się po nim. Początkowo znienawidzony, z czasem zyskał sympatyków i większość się do niego przekonała. Microsoft na podstawie swoich badań postanowił jednak znów trochę namieszać w tym najpopularniejszym pakiecie biurowym – na szczęście nie aż tak mocno.

Odświeżony interfejs Office’a będzie zgodny z Fluent Design – stylem graficznym, który od jakiegoś czasu Microsoft prowadza do swoich produktów. Word, Excel, PowerPoint czy Outlook otrzymają nowe kolory, animacje i ikony, które będą jeszcze bardziej uproszczone.

Ikony będą dostosowane do najróżniejszych ekranów – od tych mniejszych po wielkie. Wprowadzenie tych zmian wizualnych powoduje, że wygląd aplikacji nabiera jeszcze większej nowoczesności i całość ekosystemu Windowsa 10 coraz bardziej jest ze sobą zgodna.

Drugą zmianą w interfejsie to podejście to słynnej wstążki – została ona przeprojektowana w taki sposób, aby pomóc użytkownikom koncentrować się na pracy i łatwo współpracować z innymi. Domyślnie wstążka będzie zwinięta, ale użytkownicy będą mieli opcję ją rozwinąć do klasycznego widoku.

Kolejną poważną zmianą jest wyszukiwanie – tutaj zmiany będą największe. Microsoft planuje przebudować funkcje wyszukiwania w pakiecie Office zapewniają dostęp do najważniejszych poleceń, treści i osób. Pojawi się również funkcja o nazwie „zero query search”, która ma polegać na tym, że sztuczna inteligencja w połączeniu z Microsoft Graph będą przewidywały czego możemy potrzebować przed wpisaniem tego w wyszukiwarkę.

 

Zmiany najpierw pojawią się w wersji webowej programów pakietu Office, a w przyszłości również tych dostępnych na komputerach. W pierwszej kolejności zmiany zobaczą abonenci biznesowych wersji Office 356 a z czasem także prywatni właściciele tego pakietu.

A jak Wam podobają się zmiany? Podzielcie się opiniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar