Amazon jest ogromną platformą sprzedażową popularną głównie na zachodzie Europy, na której można znaleźć wiele interesujących przedmiotów. Amazon to nie tylko sprzedawca, ale również producent – chociażby bardzo popularnych czytników ebooków Kindle.

W Polsce Amazon jeszcze nie funkcjonuje, ale od dłuższego czasu słychać że planują wejść na nasz rynek. Jest to o tyle dziwne, że Amazon posiada już w Polsce odpowiednie centra logistyczne i nie byłoby trudno wejść na nasz rynek. Możemy jednak zamawiać towary w niemieckiej wersji sklepu – przechodząc tam z polskiej domeny amazon.pl.

Dla wielu rodaków zakupy w Amazon były problemem – ponieważ trzeba dokonywać tam płatności kartą, co nie jest rozwiązaniem stosowanym zbyt często w Polsce. Jednak niemiecki oddział Amazonu postanowił wyjść na przeciwko oczekiwaniom Polaków i udostępniono szybkie płatności online za pomocą Przelewy24 – tego samego operatora, który funkcjonuje chociażby na Allegro.

Niestety istnieją też wady tej metody płatności – Amazon rozlicza domyślnie transakcje w euro, więc będzie musiało dochodzić do przewalutowania, które może okazać się niezbyt korzystne. Dodatkowo ten sposób płatności jest dostępny tylko dla towarów fizycznych – nie zapłacicie w ten sposób za dobra cyfrowe.

A czy Wy często kupujecie na Amazonie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar