logo YouTube

Firma ogłosiła niedawno na swoim blogu wprowadzenie niewielkiej aktualizacji platformy, która ma na celu poprawę funkcjonalności poprzez przesunięcie odtwarzanego wideo w lewo. Gdy użytkownik chce zapoznać się z opisem wideo lub przeczytać komentarze na swoim telewizorze, YouTube teraz przesunie aktywne wideo na bok, pozwalając na wyświetlenie dodatkowych informacji obok, zamiast nałożone na obraz.

Nowy widok komentarzy na YouTube

Projektanci interakcji YouTube na telewizory, Joe Hines i Aishwarya Agarwal, podkreślili w poście: „Rozpoczęliśmy eksperymenty z pomysłem zmniejszenia rozmiaru odtwarzacza i uproszczenia interakcji, aby funkcje takie jak komentarze mogły towarzyszyć treści, nie przysłaniając jej.”

YouTube chce zwiększyć zaangażowanie

W czasie testów, użytkownicy wyrazili chęć, aby wideo było mniejsze, co pozwoliłoby im lepiej czytać komentarze w trakcie oglądania. „Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli użytkownikom na głębsze zaangażowanie w takie funkcje jak rozdziały, kluczowe momenty i zakupy, wszystko bezpośrednio na ich telewizorach.”

Lepsze doświadczenia

Choć głównym założeniem aktualizacji jest prostsza organizacja treści, umożliwia ona również twórcom łatwiejsze przedstawianie ofert zakupowych podczas oglądania wideo. YouTube szczególnie skupia się na poprawie doświadczeń dla fanów sportu, którzy chcą wyświetlać wyniki na żywo obok strumieni, oraz dla twórców, którzy udostępniają swoje wideo w formacie shoppable, z listą produktów dostępnych obok wideo. Hines i Agarwal zapowiedzieli, że zespół będzie pracować nad dostosowaniem układu dla wideo z czatem na żywo, widoku Fantasy i Multiview w przyszłości.

Przyszłość YouTube

Ta nowa aktualizacja to krok naprzód w kierunku tworzenia bardziej interaktywnej i zaangażowanej społeczności YouTube na telewizorach. Udoskonalając sposób, w jaki widzowie mogą jednocześnie oglądać treści i wchodzić z nimi w interakcję, YouTube zwiększa możliwości dla twórców do tworzenia bardziej dynamicznych i angażujących wideo. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem sportu szukającym aktualnych wyników obok strumieni, czy konsumentem chętnym do eksplorowania ofert zakupowych bezpośrednio przez wideo, ta aktualizacja zapewnia bogatsze i bardziej spersonalizowane doświadczenie oglądania. Wraz z przyszłymi ulepszeniami obejmującymi czat na żywo, widok Fantasy i Multiview, YouTube na telewizorach staje się nie tylko platformą do oglądania, ale też przestrzenią do interakcji i odkrywania.

Nowy YouTube już wkrótce!

Nowa funkcja zostanie wprowadzona na aplikację YouTube na telewizory „w ciągu najbliższych kilku tygodni”, a subskrybenci YouTube TV otrzymają ją „w ciągu najbliższych kilku dni”.

Dodaj komentarz

avatar