Spora część ludzi do słuchania muzyki wykorzystuje YouTube’a – który oferuje bardzo dobry mechanizm podpowiadania kolejnych utworów do odsłuchania. Swojego czasu (dopóki Google nie zablokowało) można było w ten sposób również słuchać muzyki na smartfonach przy zminimalizowanej aplikacji.

Należy jednak pamiętać, że YouTube to aplikacja zawierająca pliki wideo, a nie muzykę i jej celem jest prezentowanie właśnie tych filmików. Jednak dla zwolenników poprzedniego działania tej aplikacji mamy dobrą wiadomość – Google ogłosiło, że niedługo pojawi się aplikacja o nazwie „YouTube Music”, która będzie służyła do słuchania muzyki, podcastów itp. 22 maja usługa pojawi się w kilku krajach, a następnie będzie rozszerzana na pozostałe kraje. Nie jest obecnie jeszcze znana data premiery w Polsce, ale mamy nadzieję że będzie to już niedługo!

YouTube Music będzie bezpłatne, ale będzie umieszczało reklamy między utworami. Będzie można również wykupić wersję bez reklam – obecnie podawana jest kwota $9.99 na miesiąc. Miejmy nadzieję że w Polsce cena będzie jednak trochę mniejsza.

A czy Wy nie możecie się doczekać takiej wersji YouTube?

Dodaj komentarz

avatar