Startup o nazwie Wonder, której CEO jest Andy Kleinman poinformował, że planuje wydanie urządzenia, które ma być bezpośrednią konkurencją dla Nintendo Switch oraz ma czerpać wiele rozwiązań z swojego konkurenta. Czym ma być te urządzenie? Będzie to konsola w postaci smartfona, pracująca na systemie Android i wydajności nie gorszej niż Nintendo Switch.

Głównym założeniem projektowym tego urządzenia ma być „ekosystem rozrywki dla graczy i gadżeciarzy, którzy są fanami przyszłościowych technologii”. Autorzy słusznie zauważają, że w obecnych czasach jest bardzo wiele nijakich urządzeń i niewiele z nich wybija się ponad przeciętność – dlatego aby zdobyć klientów należy im zaoferować coś więcej niż tylko urządzenie do gier – a cały ekosystem. Nie do końca jeszcze wiadomo jak to ma wyglądać, ale zapewne przekonamy się już niedługo.

A czy wy potrzebujecie dodatkowej konsoli w postaci smartfona? Były już kiedyś podobna próba stworzenia konsoli na bazie Androida – konsola OUYA, która jak wiemy była wielkim niewypałem.

Dodaj komentarz

avatar