Komputer z przeglądarką Google

Google ułatwi udostępnianie haseł członkom twojej rodziny

Ta funkcja została zaimplementowana w ramach inicjatywy Google z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, mającej na celu wspieranie młodych użytkowników w nawiązywaniu bezpiecznych i zdrowych relacji z technologią.

Czasami musimy podzielić się hasłem

W dobie nasilających się działań przeciwko współdzieleniu haseł, istnieją momenty, gdy konieczne jest podzielenie się danymi logowania z domownikami. Czy to w celu sprawdzenia aplikacji edukacyjnej dziecka czy dokonania płatności online – czasami musimy udostępnić te poufne informacje rodzinie.

Google ogłosiło, że niedługo użytkownicy będą mieli możliwość dzielenia się szczegółami logowania z członkami swojej rodziny poprzez aplikację Password Manager.

Nowa funkcja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Opracowanie tej funkcji odbyło się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu – inicjatywy Google mającej na celu edukację najmłodszych użytkowników o bezpiecznym korzystaniu z technologii. Jest jednak jasne, że wprowadzenie tej funkcji będzie miało wpływ na szerszą grupę użytkowników.

Jak to będzie wyglądało?

Przy wykorzystaniu aplikacji Google Password Manager, podczas dostępu do zapisanego hasła, użytkownik zobaczy w dolnym prawym rogu ekranu mały przycisk „share” (udostępnij). Po jego naciśnięciu pojawi się lista członków rodziny skojarzonych z kontem. Wybierając osobę, której chcemy przekazać hasło, zostaniemy poproszeni o potwierdzenie tego wyboru. Po zatwierdzeniu, dane logowania zostaną dodane do ich menedżera haseł, co umożliwi im automatyczne wypełnianie lub manualne logowanie.

Rebranding Barda

W odróżnieniu od niektórych zewnętrznych menedżerów haseł, Google nie pozwala na udostępnianie haseł osobom spoza skojarzonego konta Google Family. Dodatkowo: Google planuje rebranding Bard na Gemini i wprowadzenie usługi subskrypcji „Advanced”.

Musimy jeszcze chwilę poczekać

Funkcja udostępniania haseł jeszcze nie jest dostępna, ale biorąc pod uwagę, że Google oficjalnie ogłosiło jej wprowadzenie, należy spodziewać się jej wkrótce. Udostępnianie haseł dołącza do innych funkcji dostępnych w aplikacji Google Family, w tym kontroli rodzicielskiej, wspólnych metod płatności, wspólnego magazynu Google One, wspólnych notatek i kalendarzy oraz zakupów treści.

Ułatwienia też dla SafeSearch

Ogłoszenie to zawierało również informacje o uproszczonych ustawieniach SafeSearch dla użytkowników poniżej 18 roku życia oraz łatwiejszy dostęp do kontroli rodzicielskich – rodzice zalogowani na swoje konta mogą teraz łatwiej znaleźć opcje „kontrol rodzicielskich” w wyszukiwarce Google, aby zarządzać kontami pod swoją opieką.

Duże zmiany też u Microsoft. Poznaj Copilot – nowe narzędzie do AI.

Dodaj komentarz

avatar