Przeglądarka Google Chrome

Google zaprezentowało swoją najnowszą wersję przeglądarki Chrome dla laptopów z systemem Windows, które wykorzystują procesory Qualcomm Snapdragon, obiecując znaczącą poprawę wydajności. Użytkownicy mogą już dziś pobrać zaktualizowaną wersję przeglądarki.

Nadchodzące komputery Snapdragon X Elite

Qualcomm planuje wprowadzenie na rynek pierwszych komputerów Snapdragon X Elite w tym roku, mających na celu znaczne przyspieszenie w porównaniu do obecnych modeli Snapdragon 8cx Gen 3. Co ważne, nowa wersja Chrome będzie również kompatybilna z istniejącymi urządzeniami opartymi na Snapdragonie.

Współpraca Google i Qualcomm

Długoletnia współpraca między Google a Qualcomm nad systemem Android jest kluczowym elementem strategii obu firm, mającej na celu konkurowanie z dominacją Intela na rynku PC. Hiroshi Lockheimer z Google podkreślił, że bliska współpraca z Qualcomm Technologies ma zapewnić użytkownikom Chrome najlepsze doświadczenia podczas przeglądania internetu na komputerach zgodnych z ARM.

Technologiczna przewaga Snapdragon X Elite

Nowy chip Snapdragon X Elite, oparty na 12 rdzeniach Oryon i wyprodukowany w procesie technologicznym 4nm przez TSMC, ma oferować dwukrotnie większą wydajność CPU niż konkurencyjne procesory Intel Core i7-1360P i i7-1355U 13. generacji, przy znacznie niższym zużyciu energii. Qualcomm obiecuje również, że większość gier na Windows będzie działać niemal z pełną prędkością bez konieczności modyfikacji.

Wyzywanie dla Intel i Apple

Próby Qualcommu, by dorównać lub przewyższyć osiągnięcia Apple w zakresie chipów serii M, oraz rywalizacja z Intelem na rynku Windows, pokazują ambitne plany firmy. Qualcomm stara się osiągnąć to zadanie, pracując na różnorodnym sprzęcie od wielu producentów, co stanowi dodatkowe wyzwanie w porównaniu do zintegrowanego modelu biznesowego Apple.

Dodaj komentarz

avatar