Ostatnio odbyła się konferecja Google I/O 2018. Co na niej przedstawiono? Poniżej skrótowo opisaliśmy najważniejsze rzeczy.

Android P

Tradycyjnie przedstawiono nową wersję systemu operacyjnego Android. Co będzie w nim takiego, czego nie było dotychczas? Google mocno stawia na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które będą analizowały naszą aktywność i na jej podstawie przewidywać nasze intencje.

Asystent głosowy Google

W końcu mamy doczekać się asystenta głosowego Google w Polsce. W jakiej postaci? Tego jeszcze nie wiadomo, ale mam nadzieję że będzie to pełna obsługa języka polskiego, a nie tylko obsługa polskich realiów w języku angielskim. Druga ważna informacja to Google Duplex – nowy system asystenta, który będzie potrafił za nas zadzwonić do punktów usługowych i omówić się na konkretny termin. Asystent będzie wypowiadał się głosem praktycznie nierozróżnialnym od ludzkiego – przekonajcie się sami oglądając poniższą prezentację.

Google News

Podobnie jak powyżej Google również w usłudze News zamierza używać sztucznej inteligencji. Do czego? Przede wszystkim aby podpowiadać nam materiały, które nas interesują, ale jednocześnie nie powinny być fake newsami – których w Internecie można spotkać coraz więcej.

 

I to wszystkie główne informacje z tej konferencji. Widać, że Google bardzo mocno stawia na rozwój AI. A czy według Was to dobre podejście, czy jednak z sztuczną inteligencją trzeba uważać?

Dodaj komentarz

avatar