USB93

Każdy użytkownik smartfona zapewne spotkał się z tym problemem – po jakimś czasie kabel, którym ładuje lub podpina smartfona do komputera pęka – zazwyczaj w okolicy wtyczki, którą wkładamy do smartfona. Często ten problem dotyczy również posiadaczy iPhone’ów i kabli Lightning – w ich przypadku natomiast oryginalny kabel Lightning nie jest małym kosztem. Dlaczego świat nie wymyślił jeszcze czegoś, aby rozwiązać ten problem? Okazuje się, że pewne rozwiązanie zostało opracowane – a nazywa się USB93.

Elastyczny kabel usb

Producenci kabla USB93 skupili się na rozwiązaniu problemu z uszkadzaniem kabla przy wtyczce wkładanej do smartfona. Zauważyli, że powodem dlaczego tak się dzieje jest to, że kabel jest sztywno połączony z wtyczką i w momencie jego wyginania dochodzi o pękania materiału. Opracowali więc sposób, aby połączenie między kablem a samą wtyczką było elastyczne. W kablu USB93 zostało to rozwiązane w ten sposób, że kabel jest przyczepiony do kuli, która znajduje się wewnątrz wtyczki, a specjalne wyżłobienia w 3 kierunkach pozwalają na zmianę położenia kabla względem samej wtyczki. Zobaczcie jak to działa na poniższym gifie:

USB93 zginanie

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dość, że istnieje mniejsza szansa na uszkodzenie kabla czy wtyczki, to można w każdej chwili dostosować kierunek kabla do naszych potrzeb – jak smartfon się ładuje to lepiej jak kabel będzie ułożony wprost, ale trzymając smartfona w ręku i ładując jednocześnie lepiej będzie kabel przestawić w bok.

USB93 układanie kabla

Twórcy tego kabla twierdzą, że jest on niezniszczalny – i o ile powątpiewałbym w to czy faktycznie nie da się go zniszczyć, o tyle w jego skuteczność dotyczącą psucia kabla przy wtyczce jestem w stanie uwierzyć. Wielka szkoda, że kabla nie można odgiąć we wszystkich 4 kierunkach – ale zapewne nie jest to możliwe technologicznie.

Kabel będzie dostępny w 3 wersjach: klasyczny micro USB, USB typu C oraz złącze Lightning w kilku wersjach kolorystycznych. Będzie oferował maksymalny prąd ładowania o wartości 2,4 A. Ile za taką przyjemność trzeba zapłacić? Obecnie projekt znajduje się w portalu Kickstarter i aby tutaj go zdobyć należy za sponsorować projekt za co najmniej 25 dolarów kanadyjskich – odpowiednik naszych 70 złotych. Czy to dużo? Musicie sobie odpowiedzieć sami, chodź przyznam że widziałem zdecydowanie droższe kable bez tak ciekawej funkcji jak ten.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: https://www.usb93.com/ oraz na stronie Kickstartera: https://www.kickstarter.com/projects/aunakhtar/usb93

A Wam podoba się ten kabel? Co o nim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar